GURME KAFASI

Tereyağ markanızı değiştirmenin zamanı geldi mi ?

Bizim kültürümüzde de oldukça önemli bir yere sahip olan tereyağı yıllardan beri tükettiğimiz ve oldukça sağlıklı bir yağ çeşidir. Kültürümüzdeki yoğun kullanımı sebebiyle midir bilinmez fakat lezzet olarak da neredeyse bütün Türk vatandaşları için oldukça güzeldir. Kahvaltıda kızarmış ekmekle olan uyumu birçok insanın ağzını sulandırmakta.

Tereyağının bu kadar yaygın kullanımının dezavantajlarından birisi, maalesef ki insanların tereyağına olan düşkünlüğünü kullanıp gerçek adı altında satılan sahte, kalitesiz ve sağlıksız satılan tereyağlarıdır. Sağlıklı yaşamak isteyen insanlar tercihlerini tereyağından yana kullanmaktadır. Lurpak da organik olarak ürettiği tereyağıyla dünyaca üne sahip bir markadır.

Özellikle bir dönem yaptıkları çok eğlenceli ve farklı reklam filmleriyle de gündeme gelen Lurpak markasının tuzlu ve tuzsuz olmak üzere ürettiği organik tereyağları, bütün dünyada severek tüketilmektedir. Tereyağının faydalarından bahsedecek olursak eğer, öncelikle vitamin ve mineral deposudur diyebiliriz.

İçerisinde oldukça önemli bir vitamin olan K2 vitaminini bulundurmaktadır. Kalp dostu olan tereyağı aynı zamanda sindirim sistemini doğrudan iyi etkilemektedir. Kansere karşı da mücadele eden tereyağını özetlemek gerekirse “sağlığın en lezzetli hali” demek yanlış olmaz sanırım.

Marmaris’te yaşıyorsanız Lurpak Danimarka Organik Tereyağı’na Merkez dükkanımız olan Import Shop Doğa Gıda’dan da ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda tüm Türkiye’de yaşayan siz değerli müşterilerimiz için de ithalgurme.com adresinden de bir tıkla kapınıza kadar ulaştırabilirsiniz. Siz mutlu müşterilerimiz bizlerin bu işi yapmadaki tek amacımız.

Daha önceden yazdığımız Branston Tatlı Sebze Ezmesi hakkındaki yazımızı okudunuz mu?

 

DETAYLAR

Sandviç için farklılık arıyor musunuz ?

Kendi kültürümüzde de her ne kadar sandviç yapıyor olsak da özellikle yabancılar için sandviçin yeri bambaşka. Özellikle hızlı bir kahvaltı için oldukça iyi bir alternatif olan sandviçler, türlü türlü lezzetlerde, farklı ekmeklerde yapılarak bazen bir yemeğin bile önüne geçebiliyor. Hazırlaması da yemesi de çok keyifli olan sandviçleri yaparken yaratıcılığımızı kullanıp orijinal bir lezzet keşfetmek hiç de zor değil.

Bugün de sizlere bu orijinal tatları elde etmeye çalışırken siz çok yardımcı olacak bir ürün tanıtacağız. Branston Tatlı Sebze Ezmesi.

Branston markası kurulduğu 1922 tarihinden itibaren ürettiği harika ürünleriyle neredeyse 1 asırdır devam eden ününü korumaktadır. Tatlı sebze ezmesi sebze sevmeyen ve yemeyen çocuklar için de çok iyi bir alternatif olacaktır. Pikniklerde, kahvaltı ve hızlıca yiyecek bir şeyler ayarlamanız gereken her anda çocuklarınızın ekmeğine sürüp yedirebilirsiniz.

Onlar da bu lezzetli ve eğlenceli ezmeyi çok sevecekler. Sebze ezmesinin tadına baktığınız da siz de her öğünde bu lezzetli Branston Tatlı Sebze Ezmesini yemek isteyeceksiniz. 1 asırlık tecrübesiyle en kaliteli ürünlerini üreten Branston firması, Tatlı sebze ezmesiyle sizlere kendisini hayran bırakacak.

Marmaris Bölgesinde yaşayan bütün müşterilerimizin merkez dükkanımız olan Import Shop Doğa Gıda’dan temin edebileceği Branston Tatlı Sebze Turşusunuz, bütün Türkiye’deki değerli müşterilerimiz de ithalgurme.com adresindir bir tıkla kapılarına kadar sipariş verebilirler.

Bir önce ki yazımız Pumpernickel Alman Ekmeği ile Lezzetli Yemekler

DETAYLAR

Pumpernickel Alman Ekmeği ile Lezzetli Yemekler

Son zamanlarda oldukça fazla tartışılan bir konu olan ekmek tüketme konusu bir yana dursun, biz hala ekmek tüketenler için bambaşka ve oldukça lezzetli bir alternatifi tanıtacağız. Siyah çavdarlı tam tahıllı alman ekmeği. Ülkemizde de bir dönem oldukça meşhur olan bu ekmek lezzetiyle kendisine adeta hayran bırakıyor. Pumpernickel olarak da bilinen bu ekmek özellikle besin değerlerinin yüksek olması nedeniyle sporcuların dikkatini çekiyor.

Anavatanı Almanya olan eşsiz siyah çavdarlı tam tahıllı ekmek diyet yapan insanlar tarafından çokça tüketilmektedir. İçeriğindeki tahıllar şişkinlik, gaz ve kabızlık gibi problemleriniz çözmede oldukça etkilidir. Sağlığını korumak isteyen ve bunu yaparken harika lezzetlerden de geri kalmak istemeyen insanlar için oldukça iyi bir ekmek seçimi olan pumpernickeli ülkemizde temin etmek oldukça zordur. Ancak bu ve bunun gibi bulması zor ürünleri tek tıkla kapınıza kadar getiren ithal gurme.com sitesi sayesinde siz de kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Marmaris’te yaşayan bütün müşterilerimizin merkez dükkanımızın olan Import Shop Doğa Gıda’dan temin edebilecekleri pumpernickel, burada yaşamayan değerli müşterilerimiz de ithalgurme.com sitesi üzerinden evlerine sipariş verebilirler.

Tüketmek istedikleri ithal ürünlere kolayca ulaşabilmelerini ve siz müşterilerimizin mutluluğunu hedefleyen ithalgurme.com sitesi, sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek için her gün daha fazla özenle çalışmaya devam etmektedir.

Siz daha önce yazdığımız balzamik sirke hakkındaki yazımızı okumuş muydunuz?

 

DETAYLAR

İtalyan Mutfağının Meşhur Sirkesi Balsamik

Balzamik sirke tek bir çeşit üzümden yapılan İtalya’ya özgü harika bir sirke çeşididir. İtalya’nın Modena bölgesinde yetişen beyaz trebbiano üzümlerinden üretilen balzamik sirke, bütün dünyaya italyadan yayılmaktadır. Yapısı diğer sirke türlerine göre biraz daha keskindir.

Gurmelerin sirke seçimi yaparken ilk tercihlerinden olan balzamik sirke evlerimizde de özellikle salatalarımızda bizlere harika bir lezzet sunuyor.

Balzamik sirkenin bu eşsiz lezzetinin yanında sağlığımıza da oldukça fazla yararı bulunuyor. Yapılan araştırmalara göre en büyük faydalarından birisi çok fazla yağ içerin bir diyette bile kandaki yağ oranını düşürdüğü ortaya çıkmıştır. Bu da özellikle yağlı yemek yemeyi tercih eden insanlar için kullanılmasını elzem kılmaktadır. Salatalara 1-2 yemek kaşığı ekleyeceğiniz balzamik sirke hem salatanızın tadını oldukça güzelleştirecek hem de kanınızdaki yağ oranın düşmesini sağlayacaktır. Böyle bir özellikten faydalanmayı kim istemez ki ?

Balzamik sirke lezzet olarak da diğer sirkelerden oldukça farklıdır. Hatta kimi çevrelerce bu değerli sıvıya sirke demek ona yapılan en büyük haksızlıklardan birisi. Et ve tavuk yemekleriyle de harika bir uyum içerisinde olan balzamik sirkeyi tavuklarınızı pişirirken tavaya eklerseniz tavuklarınızın dış kısmını oldukça hoş bir kırmızı tonuna çevirecektir ve yaptığınız bu tavukları salataya eklediğinizde kendinize müthiş bir salata hazırlamış olacaksınız.

Aceto Balcamico balzamik sirkesini ithalgurme.com adresinden oturduğunuz yerden sipariş verebilir, aynı zamanda diğer balzamik sirke çeşitleriyle de kıyaslayıp size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Ege bölgesinin incisi olan Marmaris’te yaşayan değerli müşterilerimiz aynı zamanda bu eşsiz sirkeyi Import Shop Doğa Gıda’dan temin edebilir. Yıllardır müşterilerimizle olan iyi diyaloglarımız ve asla düşürmediğimiz hizmet kalitemizle siz de müşterimiz olduğunuzda bizden vazgeçemeyeceksiniz.

 

 

Daha önceden kaleme aldığımız Pancake akçaağaç şurupsuz olmaz yazımızı okudunuz mu?

DETAYLAR

Pancake Akçaağaç Şurupsuz Olmaz..

Akçaağaç şurubu özellikle Amerikan dizi ve filmlerinde gördüğümüz ve insanların pancake üstüne sürerek tükettiği bir besin. Asıl memleketi Kanada olan akçaağaç şurubu, pancake ve waffle süslemenin yanı sıra faydaları saymakla bitmeyen bir doğa mucizesi. Gelin bu tatlı lezzet hakkında enteresan bilgilerden bahsedelim. Akçaağaç şurubunun tatlıları süslemenin dışında sağlığa iyi gelen onlarca faydası bulunmaktadır.

Yılın yalnızca birkaç ayında üretilebilen akçaağaç şurubu Kanada’da neredeyse kutsal kabul edilecek kadar çok sevilmektedir. Üretim aşaması oldukça zor olan akçaağaç şurubu aynı zamanda yılın yalnızca birkaç ayında üretilmesinden dolayı oldukça değerlidir. Muhteşem tadının yanında vücuda olan faydaları da saymakla bitmeyen akçaağaç şurubu, magnezyum, demir, fosfor, potasyum, manganez, çinko, kalsiyum ve riboflavin açısından oldukça zengindir.

Yapılan araştırmalara göre akçaağaç şurubu, bağışıklık sistemine, kalbe, prostata iyi gelmektedir. Aynı zamanda yaşlanmayı geciktirme etkisi de bulunan akçaağaç şurubu tam anlamıyla bir mucizedir. Üstelik tadı da oldukça lezzetli olan akçaağaç şurubu tükettiğiniz takdirde sağlığınıza oldukça faydalı olacaktır. Ancak özellikle dikkat etmek gerekir ki piyasada oldukça fazla miktarda akçaağaç şurubu diye satılan yüksek früktozlu mısır şurubu satılmaktadır. Sağlığınız açısından yalnızca orijinal akçaağaç şurubunu kullanmalısınız. Coppola's Selection Maple Syrup hem lezzetiyle hem de sağlığınıza olan faydalarıyla mutfağınızda yeri doldurulamayan bir yer edinecek.

Orijinal Coppola's Selection Maple Syrup’a ithalgurme.com adresinden tüm Türkiye’ye sipariş verebileceğiniz gibi Marmaris’te ikamet eden değerli müşterilerimiz Import Shop Doğa Gıda’dan da satın alabilirler.

 

Peki sizler daha önceden yazdığımız Limon Otu hakkındaki yazımızı okudunuz mu?

 

DETAYLAR

Uykusuzluktan Güzel Kokulu Yemeklere Kadar.. Limon Otu

Uyku problemi yaşıyor ve ilaç kullanmadan bu sorununuzdan kurtulmak istiyorsanız limon otu sizler için harika bir bitkisel çözüm olacak. Halk arasında melisa olarak da bilinen limon otu; adını kokusunun limona benzemesinden dolayı almıştır. Faydaları saymakla bitmeyen limon otu, doğal yapısı ile ilaç kullanmadan sağlığına kavuşmak isteyen insanların bir numaralı tercihi konumunda yer alıyor. Yemeklerde aroma vermesi için kullanılan limon otunun aynı zamanda yapraklarından da çayı yapılarak tüketilmesi mümkün.

Uyuma problemi yaşayanlar için ilaç kullanmaya gerek bırakmayan bitkisel çözüm limon otu!

Uyku sorunu olan insanların en büyük isteği güzel ve derin bir uyku çekmek değil mi?

Limon otu vücudunuz rahatlamasını sağlayarak derin ve güzel bir uykunun kollarına bıraktıracaktır. Aynı zamanda menopoz dönemindeki kadınlar üzerinde yapılan bir araştırmada limon otu kullanan kadınların uyku düzenlerinde kullanmayanlara oranla büyük bir artış gözlemlenmiştir.  Hoş kokulu bir bitki olan limon otu kozmetik sektöründe de oldukça yoğun bir biçimde kullanılmaktadır.

Cilt bakımımızın için de limon otunu, bir su bardağı kaynar suyun içinde ağzı kapalı şekilde bir yemek kaşığı limon otu bekleterek hazırladığımız tonikle kullanabiliriz. Sonuçları sizi şaşırtacaktır. X.O Dried Lemongrass markaları limon otu ürünümüzü ithalgurme.com sitesinden temin ederek, sağlıklı bir yaşam için ilk adımı atabilirsiniz.

Ege bölgesinin en güzel tatil beldelerinden birisi olan Marmaris’te ikamet ediyorsanız Import Shop Doğa Gıda’dan da temin edebileceğiniz limon otunu, internet üzerinden de ithalgurme.com sitesi ile Türkiye’nin her yerine sipariş verebilirsiniz. Daima uygun fiyat politikamız ile siz değerli müşterilerimizin mutluluğu bizim için hep önceliktir!

Sihirli besinler arasında yer alan kuşkonmaz hakkında daha fazla bilgi için lütfen son yazımızı okuyunuz.

 

DETAYLAR

Kuşkonmaz Neden Sihirli

Kuşkonmaz doğanın bizlere sunduğu mucizevi bitkilerden yalnızca bir tanesi. Faydaları ve sağladığı muhteşem etkileri saymakla bitmiyor. Fakat ülkemizde yaygın olarak kullanılmayan kuşkonmaz bunca yararına rağmen hakettiği değeri maalesef görmüyor. Özellikle yaşlanma karşıtı etkisiyle sihirli bir bitki olan kuşkonmaz tüketildiği takdirde bedenimize sayısız fayda sağlıyor. Yemeklerde ve salatalarda kullanılan kuşkonmaz zeytinyağı ile de muhteşem bir uyum içerisinde tüketilebiliyor.

Yaşlanmaya karşı doğal mucize kuşkonmaz hakkında bilmedikleriniz

Kuşkonmazın belli başlı yararlarından bahsedecek olursak öncelikle vücutta detoks görevi gördüğünden ve yaşlanmayı geciktirdiğini söyleyebiliriz. Bunun dışında kansere karşı da korucu bir rol üstlenen kuşkonmaz, kemik erimesine karşı da etkilidir. Kalp hastalıkları riskini azalttığı gibi doğum esnasında hem anneyi hem de bebeği oluşabilecek zararlara karşı korur. İthalgurme.com sitesinde Viru markasının hem yeşil renkli hem de beyaz renkli olanını bulabileceğiniz kuşkonmaz tükettiğiniz takdirde sağlığınız için oldukça faydaları olacaktır.

Kuşkonmaz yemeklere ve aynı zamanda zamanda salatalara da oldukça iyi bir uyum sağlar. Bu sebepten ötürü kullanmamız bizlerin sağlığı için oldukça önemlidir. Kuşkonmaz tüketmeyi alışkanlık haline getirdiğimiz takdirde sağlığımıza olan etkilerini muhakkak göreceğiz.

Marmaris’te yaşayan değerli müşterilerimiz için Import Shop Doğa Gıda’dan kuşkonmaz elde edebileceğiniz gibi Türkiye’nin her noktasından da ithalgurme.com sitesi üzerinden de kargoyla evinize kadar da sipariş verebilirsiniz. Bizler için önemli asla yitirmeyen bir konu olan müşteri memnuniyeti siz değerli müşterilerimizi de mutlu edecektir.

 

Daha önceden yazmış olduğumuz laktoz intöleransı olan kişilerin rahatlıkla tüketebileceği badem ve soya sütü hakkındaki yazımızı okudunuz mu?

 

DETAYLAR

Bitkisel Süt Neden Önemli

Bu yazımızda laktoz intoleransı olup da inek sütü içemeyen ya da vejetaryen – vegan olup da hayvansal gıda tercih etmeyen insanlar için alternatif olan iki farklı sütten bahsedeceğiz. İnek sütünü tercih etmeyen, tercih etse de kullanamayan insanlar için muhteşem birer alternatif olan soya sütü ve badem sütü; inek sütünden geri kalmayan besin değerleri ve inek sütüne göre daha düşük kalorisiyle diyet yapan insanlar için de bir tercih sebebi oluyor.

Öncelikle soya sütünden bahsedelim; Alpro soya sütü besin değerleri bakımından inek sütüne oldukça yakındır. Kalorisi inek sütünden bir miktar daha az olan Alpro soya sütü inek sütüne oranla daha fazla miktarda lif içerir. İçeriğindeki lifler sayesinde sindirimi daha kolay olan Alpro soya sütü, bağırsak ve sindirim sorunları yaşayan insanlar için de gayet iyi bir alternatif olacaktır.

Gelelim badem sütüne; Alpro badem sütü içinde glüten bulunmadığı için glüten alerjisi bulunan bütün insanların süt ihtiyaçlarını karşılamak için en üst sırada yer alıyor. Aynı zamanda inek sütüyle aynı yoğunlukta olan Alpro badem sütü yaptığınız lezzetli tariflerinizde de inek sütü yerine kullanılabiliyor.

Alpro badem sütü içeriğinde yoğun miktarda E vitamini ve diğer vitaminlerden bulundurur. İnek sütü için çok iyi birer alternatif olan Alpro Badem sütü ve Alpro Soya sütünü ithalgurme.com adresinden uygun fiyatlarıyla sipariş edebilirsiniz.

Marmaris’te inek sütü kullanmayan veya kullanmak istemeyen insanlar için Import Shop Doğa Gıda dükkanımızda her daim bulunan Alpro Badem ve Soya sütünü aynı zamanda tüm Türkiye’ye kargoyla hizmet veren internet sitemiz ithalgurme.com adresimizden de sipariş verebilirsiniz.

 

Daha önce yazdığımız evde suşi yapımıyla ilgili yazımı okumuş muydunuz?

 

DETAYLAR

Evde Şuşi Yapmanın Püf Noktaları

Evinizde suşi yapmanın sandığınızdan çok daha kolay olduğunu biliyor musunuz?

Farklı lezzeti, mistik havası ve neredeyse yiyen herkesin damak tadına uyabilecek kadar çok çeşitleriyle bu yazımızın konuğu suşi. Suşi Uzak Doğu mutfağının başrolü olarak mutfaklarda yıldızını parlatmaya devam ediyor. Onlarca çeşidiyle birçok insanın damak zevkine kusursuz uyum sağlayan suşi, ülkemizde de oldukça popüler. Farklı bir yemek yiyelim dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk seçeneklerden birisi de suşi değil mi zaten?

Kendi mutfağında yemek yapmayı seven insanlar için de, yemeklerini yiyen sevdiklerini şaşırtmak ve güzel bir yemek için çok iyi bir alternatif. Ve evde suşi hazırlamak aslında hiç de düşündüğünüz kadar zor değil. Evde suşi yapmanın en önemli adımı doğru malzemeleri temin etmek ve birazcık özen.

Bu iki etken tamam olduğunda yaptığınız suşi bir Uzak Doğu’lunun ellerinden çıkmış gibi güzel olacak! Suşiyi yaparken en çok dikkat etmeniz gereken yer hazırladığınız suşileri sarma kısmı. Bu işlemi kusursuzca yapmak için Bambu Suşi Sarma Hasırını kullanabilirsiniz. Suşileri sarmanız için bambu hasır sizleri mutfağınızda gerçek bir Uzak Doğu şefi yapacak! Pirinç seçiminiz için Scotti Hakumaki’nin 500 gr’lık paketini yada Okomesan’nın 1000 gr’lık paketini seçebilirsiniz. Eğer birden fazla çeşit suşi yapacak olursanız iki çeşit arasında ağzınızdaki tadı nötrlemesi için zencefil turşusunu kullanabilirsiniz.

Zencefil turşusu iki farklı lezzet arasında ağzınızdaki tadı sıfırlayıp diğer çeşidin kendine has tadını tam olarak anlamanızı sağlar. Zencefil turşusu için tercihinizi iki farklı rengi olan Tassya Zencefil Turşusunu seçebilirsiniz. Her şey hazırlandıktan sonra suşinizde lezzet patlaması yaratacak Kikkoman Suşi Sosu sizleri evlerinizde birer gurme aşçıya dönüştürecek.

Evlerinizde suşi yapmak için gereken her malzemeyi ithalgurme.com sitesinden temin edebilirsiniz. Marmaris’te bulunan merkez dükkanımızın tüm Türkiye’deki değerli müşterilerimize hizmet etmek amacıyla kurduğumuz ithalgurme.com sitesi siparişleriniz kargoyla kapınıza kadar teslim etmektedir. Siz değerli müşterilerimizin mutluluğu bizim ilk ve en önemli amacımızdır.

 

 

Peki siz daha önce yazdığımız tropikal meyveler hakkındaki yazımızı okudunuz mu?

 

DETAYLAR

Tropikal Meyveler ile Harika Lezzetlere

Meyve yemeyi sevmeyen insan yok denecek kadar azdır herhalde. Özellikle yaz aylarının gelmesiyle hem meyveyi tüketmek hem de mevye salatası yapıp yemek oldukça keyifli. Aynı zamanda yaptığınız meyveli pastaların da baş rolünü oynayan meyveler hayatımıza girdiği her an bizlere keyif veriyor. Ülkemizde birçok meyveyi mevsiminde kolayca bulabiliyor olmamıza rağmen tropikal meyveleri bulmak oldukça zor.

Yılın her gününde tropikal meyvelere ulaşabilmek mümkün mü?

Yaş pastalara olan mükemmel uyumuyla göz dolduran tropikal meyveler birçok kişi tarafından normal olarak tüketilmeyi tercih ediliyor. Aynı zamanda bazı yemeklerde de kullanılan bu meyveleri sizin de bildiğiniz üzere her zaman bulmak kolay olmuyor. Ancak ithalgurme.com sitesinde satılan Trofco konserve ürünleri Tayland’ın en kaliteleri meyvelerinden yapılmakta.

Aynı zamanda siteden sipariş verdiğiniz takdirde kapınıza kadar gelen bu ürünleri isterseniz yemeklerinizde, pastalarınızda ya da kendilerini direkt olarak tüketebilirsiniz. Hatta Trofco Mango Meyve Kokteyli Konservesi’ni alarak bu tropikal meyvelerden oluşan bir kokteyl lezzete de sahip olabilirsiniz. Artık atıştırmalıklarınız daha sağlıklı olacak ve aldığınız her lokma sizi daha mutlu yapacak.

ithalgurme.com sitesi Marmariste bulunan Import Shop Doğa Gıda’nın geniş ürün yelpazesindeki ithal ürünleri sadece Marmaris halkı için değil aynı zamanda tüm Türkiye’ye internet üzerinden satış yapmak için kurduğu bir internet sitesidir. Marmaris’teki mutlu müşterilerimizin yanı sıra tüm Türkiye’de mutlu müşterilerimiz olması için elimizden gelen her çabayı esirgemeden çalışmaya devam etmekteyiz.

Peki siz daha önceden yazdığımız Noodle hakkındaki yazımızı okudunuz mu?

 

 

DETAYLAR

Mutfaklarda Yeni Trend: Noodle

Bildiğiniz gibi makarna her evde yapılan, öğrencilerin kurtarıcısı, çabuk yapımı sayesinde de üşengeç insanların en büyük dostu ama makarna aynı zaman Türk mutfağımızın vazgeçilmezi.. Ancak makarna kadar lezzetli olan yeni alternatifi noodle, makarnaya ciddi rakip olabilmek için ithal marketlerde ki yerini almaya başladı bile. Özellikle Uzak Doğu mutfağında oldukça popüler olan noodle son yıllarda ülkemizde de sıkça tüketilmeye başlandı.

Hızlı yapılmasının yanında bir diğer güzel özelliği de yapımında et, tavuk, deniz ürünleri, sebze ve çeşitli soslar gibi ürünlerden kullanabiliyor olmanız. Lezzeti tamamen sizin yaratıcılığınıza ve damak tadınıza kalan noodle sıradan bir erişteden muhteşem bir yemek yapmanızı sağlıyor. Onlarca çeşidi bulunan noodle sizlerin de sofralarına hem farklı bir hava katacak hem de lezzetliyle yemeği şölene çevirecek.

Çeşitli formlarda ve çeşitli maddelerden yapılmış farklı noodlelar bulunmaktadır. En yaygın olarak bilineni ( Çin Eriştesi ) Egg Noodles sade erişte olup yanına kendi damak zevkinize göre çeşitli et ürünleri veya soslarla yapabilirsiniz. Bunun yanında Famiasia Shirataki Konjac Noddle, Uzak Doğu mutfağında kullanılan ve konjac bitkisinin kökünden yapılan bir noodle türüdür. Lif bakımından oldukça zengin olan bu tür aynı zamanda diyet yapan insanlar tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir.

Sukina Japanese Style Noodle ise Japon kültüründe oldukça kullanılan bir Noodle türüdür. Genellikle soğuk servis edilir ve yapı olarak çok ince olup beyaz renktedir. Kısacası farklı lezzette, yapıda ve çeşitte noodlelar bulunmaktadır. Fakat ülkemizde bulmak oldukça zordur.

Import Shop Doğa Gıda olarak ülkemizin en güzel tatil yerlerinden birisi olan Marmaris’te değerli müşterilerine hizmet vermekteyiz. Amacımız farklı lezzetler arayan, hayatında değişiklik yapmak isteyen ve ithal ürünleri tüketmek isteyen değerli müşterilerimizin beklentilerini karşılamaktır.

Normal marketlerde bulamayacağınız binlerce ürünü bulmanızı sağlamasının yanında yalnızca Marmaris’le sınırlı kalmasın diye ithalgurme.com adresinde de sizlere hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz. Online siparişlerinizi aldıktan sonra kargoyla kapınıza kadar yolluyoruz. Şimdiden iyi alışverişler.

Yemeklerde neden deniz tuzu kullanılmalı diye merak ediyorsanız bu yazımızı mutlaka okuyunuz !

 

 

DETAYLAR

Yemeklere Neden Deniz Tuzu Kullanılmalı

Tuz her evin mutfağında bulunan ve neredeyse bütün yemeklerde kullandığımız bir üründür. Her ne kadar fazlaca tüketilmesi sağlık sorunlarına yol açsa da tiroid bezlerinden hormon salgılanması için mutlaka tuz tüketmemiz gerekmektedir. Yemeklerimize lezzet katan marketlerden aldığımız beyaz mucizeler aslında sandığınız kadar masum değil.

Yemeklere Neden Deniz Tuzu Kullanılmalı ?

Sofra tuzlarının dilimizde hissettirdiği acı tat içerisinde bulunan kimyasallardan kaynaklıdır ve vücudumuza giren bütün kimyasallar sizler de biliyorsunuz ki sağlık için zararlıdır. Maldon Yaprak Deniz Tuzu sofra alışkanlıklarınızı temelden değiştirecek.

Maldon Yaprak Deniz Tuzu tamamen doğaldır ve içerisinde kimyasal herhangi bir ürün barındırmamaktadır. Maldon Yaprak Deniz Tuzu içerisinde magnezyum ve kalsiyum gibi deniz suyu elementlerini barındırır. İçeriğinde kimyasal herhangi bir madde bulundurmadığı için acı ve buruk bir tadı yoktur.

Dünyaca ünlü şeflerin mutfaklarında vazgeçemedikleri bir tercih olan Maldon Yaprak Deniz Tuzu sizlerin de mutfaklarını şeflerin mutfaklarına dönüştürecektir. Yemeklerinizde kullandığınızda lezzetine lezzet katacak olan Maldon Yaprak Deniz Tuzu sizleri hem daha sağlıklı hem de yaptığınız güzel yemeklere kattığı müthiş lezzet sayesinde mutlu yapacaktır.

ithalgurme.com siz değerli müşterilerimize en kaliteli ürünleri evlerine kadar göndermek için hizmet vermektedir. Sizler mutlu oldukça bizler de çok daha fazla mutlu olmaktayız. Aynı zamanda eğer ki yolunuz Marmaris’e düşerse Marmaris’te bulunan dükkanımız Import Shop Doğa Gıda’dan da alışveriş yapabilirsiniz. 

Peki siz daha önce yazdığımız yulaf ezmesi hakkında ki blogumuzu okudunuz mu ?

  

DETAYLAR

Yulaf Ezmesi Hakkında Bilmedikleriniz

Kahvaltıda tükettiğimiz besinler insanların sağlıklı bir yaşam sürmesi için oldukça önemlidir. Eğer sağlıklı bir hayat yaşamak istiyorsanız kahvaltıyı mutlaka yapmanız ve yaptığınız kahvaltıda tükettiğiniz ürünlerin de besin değerlerinin mutlaka iyi olması gerekmektedir. Uzmanlara göre güne kahvaltı yapmadan başlayan insanların gün içerisinde yaptıkları işlerin verimi oldukça düşük olmakta.

Sağlıklı bir hayat ve yaşadığımız hayattan verim almak istiyorsak mutlaka kahvaltıyı atlamamamız gerekiyor. Bizler de bu yazımızda sizlere kahvaltıda tüketmeniz için lif ve protein bakımından zengin, yağ oranı bakımından düşük olan Yulaf Ezmesi Quaker’ı tanıtacağız.

Günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı yapmamanın insan sağlığına olan olumsuz etkilerini biliyor musunuz?

Yulaf ezmesinin faydaları saymakla bitmiyor. Kalp sağlığından kanser riskini azaltmaya, zayıflamaya yardımcı olmasından kemik erimesini önlemeye kadar birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle kahvaltı için fazla vakit bulanmayan insanlar için müthiş bir alternatif olan Quaker yulaf ezmesi hızlıca yapacağınız bir kahvaltıda sizlerin hem besin ihtiyaçlarını karşılayacak hem de gün boyu dinç kalmanızı sağlayacaktır.

500 gramlık silindir paketiyle kahvaltıda sizlerin en büyük destekçisi ve sağlıklı bir hayat sürmeniz için her zaman elinizin altında bulanan müthiş bir alternatif olacaktır. Bir kere denedikten sonra pratikliği, lezzeti ve sizi her daim dinç tutan yararları sayesinde bir daha asla vazgeçemeyeceksiniz. 500 gr quaker yulaf ezmesi her kahvaltınızı lezzet şölenine çevirecek ve gün boyu yaptığınız her işten daha fazla verim almanızı sağlayıp sizleri daha mutlu yapacaktır.

Import Shop Doğa Gıda Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri olan Marmaris’te bulunan dükkanımızda siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir. ithalgurme.com sitesi ise bu muhteşem ithal lezzetlerin yalnızca Marmaris’lilere değil tüm Türkiye’deki bütün müşterilerimize ulaştırmamız için hizmet vermektedir. Almak istediğiniz ürünleri kargoyla kapınıza kadar ulaştırıyoruz ve her daim mutluluğunuz için çalışıyoruz.

 

Peki siz daha önce yazdığımız chia tohumu hakkındaki yazıyı okudunuz mu?

DETAYLAR

Kilo vermede yeni yöntem: Chia tohumu

Chia, Antik Aztekler tarafından beri tüketilen, çölde yetişen, küçük, dikdörtgen şekilli yağ tohumlarıdır.

Chia tohumu, kilo vermek için en çok sözü edilen besinlerden biridir. İçerdiği protein sayesinde vücudun günlük protein gereksinimini karşılar. Et veya balık tüketmeyen bireyler için, bu ürünlerin yerini tutar ve vücudun vitamin, omega 3 ve protein eksikliğini giderir. Bunların yanı sıra tok tutucu bir etkisi de vardır, kişinin acıkmasını önler. Bu konuda birçok zayıflama ürünü bulunsa da en etkilileri arasında chia tohumu başrolü oynamaktadır.

Antioksidan içeren tohum, vücudu kansere ve yaşlanmaya karşı korur. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için özellikle hassas bir bünyeye sahip olanlar için önerilir.

Chia Tohumu

Kışın gelmesiyle birlikte grip, nezle gibi çoğalan birçok hastalığın da çözümüdür. Düzenli tüketilen chia tohumu içerdiği C vitamini ile hastalıkları önlerken, günlük kalsiyum ihtiyacının da büyük kısmını karşılar.

Chia tohumu şu sıralar sağlıklı beslenen kişiler tarafından oldukça tüketilen ve içerik olarak fazlasıyla zengin bir besindir. Enerji verici özelliği nedeniyle gün içinde daha iyi hissetmenizi sağlar.

Diğer taraftan Buğday ürünlerindeki gibi Gluten bulundurmadığından, Glutene karşı alerjisi olanlar örneğin çölyak hastaları tarafından, yeterli oranlarda tüketilmesi ise büyük bir alternatiftir.

Hiçbir katkı maddesi içermeyen chia tohumu, doğrudan tüketilebilir ya da öğütülerek yemeklerde kullanılabilir. Chia tohumunu salatada, omletlerde, ılık sütle, yoğurtla, tatlı yapımında, ekmek ve unlu mamüllerde, güveç ve benzeri yemeklerde, çorbalar ve soslarda, su ve çayla tüketebilirsiniz.

Besleyici değerinin yüksek olması popülerliğini günden güne arttırmış, bu sayede ülkemize kadar ulaşıp sofralarımızdaki yerini almıştır. Birçok araştırmaya maruz kalan chia tohumu yurtdışından sonra ülkemizde de ithalgurme.com adresinde satışa başlamış durumdadır.

Son yazımızda Hindistan Cevizi Yağının 11 Farklı Kullanım Alanı Hakkında Yazmıştık Okudunuz mu ?

 

DETAYLAR

Hindistan Cevizi Yağının 11 Farklı Kullanım Alanını Keşfetmeye Ne Dersiniz?

 

Hindistan cevizi (Cocos nucifera), daha çok tropik bölgelerde yetişen ve kalın kabuklu meyveleri yenilebilen bir palmiye türüdür. Hindistan cevizinin beyaz etli bölümünün kurutularak soğuk sıkım yöntemiyle sıkılmasıyla hindistan cevizi yağı elde edilir.

Hindistan cevizi veya Hindistan cevizi yağı dünyada çok fazla insan tarafından keşfedilen ve kullanılan lezzetli ve doğal bir üründür. Ülkemizde henüz tam olarak yaygınlaşmadığı için ve tropikal bir bölge olmadığı için pahalıya satılmaktadır.

Yemeklerde de kullanılabilen hindistan cevizi yağı aynı zamanda besleyici bir bakım ürünü olarak da kullanılabiliyor. Saçlardan tırnaklara pek çok alanda faydalanabileceğiniz hindistan cevizi yağının kullanım şekillerini öğrendiğinizde eminiz siz de çok şaşıracaksınız.

 

1. Makyajınızı doğal bir yolla temizleyin.

Doğal yollarla makyajınızı temizlemek istiyorsanız Hindistan cevizi yağı tam size göre. Pamuğa birkaç damla damlatarak tüm yüz makyajınızı rahatlıkla temizler cildinizi kimyasallardan uzak tutabilirsiniz. Suya dayanıklı maskara ve kırmızı rujda bile işe yarıyor. Makyajınızı sildikten sonra, yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

 

2. Güçlü ve sağlıklı saçlara ulaşın.

Banyo öncesi kuru saçlarınıza Hindistan cevizi yağını uygulayarak farkı görün. Saçınız daha yumuşak, parlak ve daha kolay taranabilir olacak. Bir çay kaşığı kadar yağ kullanın ve saçınıza güzelce masaj yapın. En az 10 dakika kadar bu şekilde durmaya çalışın.

 

3. Cildinize bakım yapın.

Hindistan cevizi yağını yüzünüz ve vücudunuz için maske olarak kullanın. Özellikle kuru bir cilde sahipseniz kuruluktan kaynaklı ince çizgilerin ve pul pul dökülmelerin önüne geçebilirsiniz.

 

4. Tırnaklarınızı besleyin.

Kırılmaya meyilli zayıf tırnaklara sahipseniz her gece yatmadan bir miktar hindistan cevizi yağı ile masaj yaparak daha hızlı ve güçlü uzayan tırnaklara kavuşabilirsiniz.

 

5. Diş temizliğinde kullanın.

Hindistan cevizi yağı antifungal ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Hindistan cevizi yağını, yoğun bir macun kıvamına getirebilmek için soda ile karıştırın. Diş fırçanıza bu karışımdan biraz sürün ve fırçalayın. Ağzınızın çok ferah koktuğunu hissedeceksiniz. Aynı zamanda ağızdaki zararlı bakteriler yok etmeye yardımcı da olacaktır.

 

6. Deodorant yerine kullanın.

Hindistan cevizi yağı doğal bir deodoranttır. Hindistan cevizi yağını, koltukaltlarınıza ve ayaklarınıza doğal bir deodorant olarak sürebilirsiniz.

 

7. Pürüzsüzce tıraş olun.

İnce bir hindistan cevizi yağı tabakasını traş sonrası tahriş ve cilt kuruluğunu önlemek için tıraş köpüğü olarak kullanın. Böylelikle pürüzsüz bacaklara sahip olmakla kalmayacak; yağ, jiletin daha uzun süre dayanmasını sağladığından aynı zamanda tasarruf yapmış olacaksınız.

 

8. Güneş yanıklarını dindirin.

Yanığın ilk harareti biraz hafifledikten sonra, hindistan cevizi yağı ile yapacağınız nazik bir masaj, derinin iyileşmesini hızlandıracak ve soyulmanın önlenmesine yardımcı olacaktır.

 

9. İyileşmenizi hızlandırın.

Hindistan cevizi yağının kesikler ve sıyrıklar üzerinde uygulanması, yarayı bakterilerden korur ve iyileşmesine yardımcı olur. Ayrıca şişkinleri ve hasarı azaltması amacı ile çürükler üzerinde de kullanabilirsiniz.

 

10. Böcek ısırıklarını geçirin.

Yanma hissini azaltması ve kaşıntıları önlemesi için doğrudan böcek ısırıklarının üzerine uygulayın. Ayrıca kızarıkların ve şişliklerin azalmasına da yardımcı olur.

 

11. Ayak kokusu ile savaşın.

 Kokan ayaklarla baş etmeye çalışıyorsanız eğer, ayaklarınızı sabah-akşam hindistan cevizi yağı ile ovmak, kokusuz ve ferah kalmalarını sağlayacaktır.

DETAYLAR

Ryvita; Ekmek Alternatifi Atıştırmalık

Bildiğimiz gibi birçok diyetisyen zayıflamak istiyorsak ekmek yemeyi bırakmamızı söylüyor. Son zamanlarda ise uzmanlar, ekmeği kesmenin böbrek yetmezliğinden aşırı strese kadar sağlığa birçok zararının olduğu konusunda uyarıyor. Bu durumda bizim yapmamız gereken, metabolizmamıza en uygun, doğru ekmeği seçmek. Bu konuda sizlere ekmeğin alternatifi olan Ryvita’yı öneriyoruz.

Ryvita, iki öğün arasında aperatif olarak atıştıracağınız bir besin olduğundan fazladan kalori almanızı engelleyebilir. Özellikle yemeklerin arasında uzun zaman olacağı dönemlerde açlık seviyenizi korumaya yardımcı olur.

Gün içinde farklı saatlerde olsa da mutlaka atıştırmalık yemeğe ihtiyaç duyduğumuz bir zaman dilimi vardır. Öğün aralarında atıştırmanın metabolizmayı hızlandırdığı söylenir. Ryvita, ana öğünlerin arasında küçük kaçamak yapabileceğiniz bir atıştırmalıktır. Hazırlanması çok kolay olduğundan ofiste de karnınız acıktığında hemen hazırda bulundurabileceğiniz bir besindir. Seyahate giderken, işteyken veya dışarı çıkacağınız zamanlarda yanınızda bulundurabilirsiniz.

Ryvita’nın farklı seçeneklerini deneyebilirsiniz. Damak tadınıza uygun, değişik tariflerle ve soslarla süsleyebilir, özel günlerde ikramlarda bulunabilirsiniz. Ryvita ile hem atıştırmalık tüketip hem de sağlığınızı koruyabilirsiniz.

DETAYLAR

Sosların Dünyası

 "Sos" kelimesi, yemek yemeyi daha lezzetli hale getiren, zevk anlamına gelen Fransız bir kelimedir.

Soslar güzel bir yemeğin tamamlayıcılarıdır. Doğru malzemelerin bir araya getirilmesi kadar, malzemenin tazeliği ve kullanım oranları da yemeğin yapımında önemli rol oynar.

Soslar

Soslar gıdaların daha iyi görünmesi, kokusunu ve lezzetini arttırıcı roldedir. Profesyonel mutfaklarda sos aynı zamanda malzemenin pişirilmesi, öncesinde hazırlanıp tatlandırılmasında da kullanılır.

Ağırlıklı olarak kırmızı etin yumuşatılmasında çok farklı soslar uygulanır. Kümes hayvanları ve deniz mahsullerinin de terbiye ve marine edilmesi aslında bir pişirme öncesi soslamadır.

Soslar

Uzak Doğu mutfağında soslar yemeklerin ana bileşeni olarak kullanılır. Uzak Doğu soslarımızdan olan Pantai Soslar yemeğe acı, ekşi ve tatlı tatlar ağırlıklı olmak üzere birçok farklı tat kazandırır.

Geleneksel reçetelere bağlı kalınarak hazırlanan Pantai Soslar Uzak Doğu’nun egzotik tatlarını masamıza taşıyor. Asya mutfağında meşhur olan bu ürün, her türlü et yemeğinde, makarnada ve sandviçlerde kullanıldığı gibi bugün tüm dünyada yaygınlıkla tavuk yemeklerinin yapımında ve kızarmış yiyeceklerde dip sos olarak kullanılmaktadır.

Siz de hazırladığınız yemekleri bu soslarla süsleyebilir, yemeklerinize Uzakdoğu esintileri katabilirsiniz.

DETAYLAR

Neden İthal Peynirler?

Her geçen gün gelişen iletişim imkanları ve büyüyen turizm sektörü, dünya toplumlarının birbirleri ile entegrasyonunu hızlandırmış ve alışkanlıklarımız kendi coğrafyalarımızın dışında da paylaşılır olmuştur.

Beslenme kültürümüz ve mutfak zenginliklerimiz de, bu etkileşimden fazlasıyla nasibini almıştır. Sadece ülkemizde değil; artık birçok ülkede o ülkeye ait olanların yanı sıra diğer ülke mutfaklarına ait ürünler de rağbet görmektedir. Bunların başında ise kuşkusuz peynirler gelir.

Peynirler, üretim yöntemleri, kokuları, lezzetleri gibi birçok özellikleri ile bizlere ülkeleri hakkında bilgi verir. Ülkemizde genellikle Avrupa ülkelerine ait ithal peynirler ön plana çıkmaktadır.

Hollanda peynirlerinin en çok bilinen çeşitlerine yakından bakalım.

Gouda:Orta sertlikte, hafif tatlımsı ve biraz yağlı bir peynir türüdür. Hafif tatlı olması nedeniyle taze meyvelerle ve şarapla uyumlu bir peynirdir. Gouda Peynirinin; Sade Gouda, Kimyonlu Gouda, Olgunlaşmış Gouda, Keçi Gouda gibi çeşitleri mevcuttur.

Edam: Olgunlaşmamış haliyle yumuşak ve hafif tuzlu bir yapıya sahiptir. Olgunlaştıkça sertleşmekte ve aroması daha keskin bir hal almaktadır. Yağlılık oranı bakımından diğer Hollanda Peynirleri ile karşılaştırıldığında yağ oranı oldukça düşüktür.

Maasdam: Tereyağı kıvamında ve orta sertlikte bir peynir türüdür. Olgunlaşma süresi daha kısadır. 4-12 hafta içerisinde hazır hale gelir. Biraz ceviz aroması ve kokusu olduğundan yoğun ve keskin bir peynirdir. Yemek ve sandviçlerde kullanılabileceği gibi, peynir tabaklarını da süslemektedir.

Füme Peynir: Tütüslenerek elde edilen özel bir peynir türüdür. Dışı kahverengi renkte ve aroması oldukça kuvvetlidir. Kırmızı ve beyaz şarap ile uyumludur. Füme Peynirinin; Füme Sade ve Füme Biberli gibi çeşitleri mevcuttur.

Fransız Peynirlerine bir göz atalım.

Emmantel: İnek sütünden üretilen sert bir peynir türüdür. Hafif aromatik ve tatlımsı bir yapıya sahiptir. Tatlımsı tadı nedeniyle sıcak ordövrlere çok yakışır.

Brie: Taze ve yumuşak yapılı Brie Peyniri, kremamsı ve meyve aromalı bir tada sahiptir. Brie Peynirinin üstü beyazımsı ve ince bir küf tabakasıyla kaplıdır.

Camembert: Taze inek sütünden yapılan yağlı bir peynirdir. Kabuğundaki küf tabakası kalın olup, kızartıldığında dışı kıtır içi sıvımsı bir hal alır.

Şimdi de sırada İtalyan Peynirleri var.

Parmesan: Açık sarımsı renkli, ağır kokusu olan sert bir peynirdir. Genelde yemekleri servis ederken üzerlerine Parmesan Peyniri rendelenerek kullanılır.

Mozarella: İnek sütünden yapılan elastik yapılı bir peynir türüdür. Pizza ve salatalara eşsiz bir lezzet verir.

Mascarpone: İtalya’ya özgü bir peynir çeşididir. Kremamsı yapısı gereği tatlılarda kullanılır.

Gorgonzola: Yağlı ve keskin bir tada sahip olan İtalyanların ünlü küflü peyniri Gorgonzola ağızda hemen dağılır.

Danimarka Peynirleri 

Küflü Peynir: Mavi damarlı bir peynir türüdür. Yumuşak kremamsı dokuya ve güçlü bir tada sahiptir.

Ve son olarak Britanya peynirlerine göz atalım.

Çedar Peyniri: Hafif gevreksi ve iştah açıcı bir yapıya sahiptir. Dünya'nın en çok tüketilen peynirlerinden olup; kahvaltıda, sandviç ve burgerlerde, şarap tabaklarında ve sos yapımında kullanılır. Orta sert (mild) ve olgunlaşmış (mature) gibi farklı lezzetlerde, beyaz ve turuncu gibi farklı renklerde karşımıza çıkar.

DETAYLAR

İthal Pirinçler Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Genellikle sofralarımızda Baldo ve Osmancık pirinçlerini tüketiriz.
Ancak Dünya’nın farklı mutfaklarına ait ithal pirinçleri de artık rahatlıkla bulabilirsiniz.
Sitemizde ithal pirinç ve bakliyatlar listelerimizden bu ürünleri kolaylıkla ve en uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

İtalyan Mutfağına özgü Risotto yapmak istiyorsanız, Carnoroli Pirinci ve Arborio Pirinci tam aradıklarınız. Pratik Risotto yapmak için ise, Gallo Risotto’nun Porçini Mantarlı ve Dört Peynirli çeşitleri tam size göre.
Besin değeri yüksek, lezzetli bir siyah pirinç pilavı mı istiyorsunuz?

1000 gramlık ambalajlardaki siyah pirinç, sıradışı bir pilav tabağı için oldukça cazip.

Tayland lezzetlerini seviyorsanız size Jasmine yada bizdeki adıyla Yasemin Pirinç öneririz. Hafif tatlımsı, hoş kokulu ve ince uzun taneli, aromatik lezzette bir pilav yapabilirsiniz. Hint Mutfağının simgelerinden biri haline gelen Basmati Pirinci denediniz mi?

Aromatik pirinçler sınıfına giren, ince-uzun taneli, hafif mat renkli ve düşük nişastalı Basmati Pirinç, tabakta tane tane olan bir pilav isteyenler için ideal bir pirinçtir. Gelelim son yıllarda tüketimi hızla artan Suşi Pirincine.

En iyisi diyebileceğimiz Okomesan 1000gr Suşi Pirinci, her zaman size önerebileceğimiz bir ürün. Şimdiden afiyet olsun.

DETAYLAR

Mutfaklardaki Yeni Lezzet

  Evet, mutfaklarınızdaki yeni lezzetler arasında artık ithalgurme.com ürünleri de var diyebiliriz. Sitemizin açılması itibari ile online ödeme sistemi ve Türkiye'nin her yerine iki iş günü içerisindeki anlaşmalı kargo hizmetimizle mutfaklarınızda bize de yer açabilirsiniz.

  Gelin şimdi biz neler satıyoruz, birlikte bir göz atalım.

  İthal gurme ürünler segmentinde arayıp da bulamadığınız ya da bütçenizi aşan yüksek fiyatlarından dolayı almakta tereddüt ettiğiniz ithal gıda ürünlerini sitemizde bulabilirsiniz. Aynı zamanda ilk açılışımıza istinaden kargo indirimleri ve çeşitli promosyonlarımızdan da yararlanma imkanlarına sahip olabilirsiniz.

  Aklınıza bizim hakkımızda bir kaç soru gelebilir haklı olarak; sonuçta karşınızda yeniyiz.

  Peki kimiz biz ?

  Import Shop Doga Gıda, 15 yılı aşkın süredir Marmaris merkezinde bulunan mütevazi adresinde, Marmaris ve Muğla bölgesindeki müşterilerine hizmet vermektedir. Burada doğup büyümüş ve ticaret hayatına atılmış insanlar olarak, 2017 yılında ürünlerimizi Türkiye'nin her noktasına ulaştırma kararı alıp, sizlerle sanal ortamda buluşmak istedik. 

  Öncelikli amacımız, en iyi ürünleri sizler için en iyi fiyatlara seçip sunuyor olmaktır. Bundan dolayı ürün fiyatlarımızı farklı firmalarla karşılaştırma yapabilirsiniz ve bundan gayet de memnun oluruz. Sitemizde her zaman ürünlerimizi en güncel şekilde ve en uygun fiyatlara satın alacağınızı bilmenizi isteriz. Piyasalardaki rekabet koşullarından dolayı, her zaman, her üründe en ucuz biziz diye bir iddiada bulunamayız tabi ki ancak bunun için özveri göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

  İthal gurme gıda ürünleri içerisinde ithal peynirler, ithal soslarkonserve ürünlerithal kahvaltılık ürünler, uzakdoğu ürünleri, yakında sitemize dahil edeceğimiz ithal et şarküteri ürünleri ve daha bir çok farklı gruptaki ürün listelerimiz için sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı ziyaret etmenizi öneririz.

Bundan önce kaleme aldığımız kahvaltı ve sohbet ortamlarında tüketilebilecek ithal peynirler  hakkındaki yazılarımız gibi, bundan sonra yazacağımız yazılarımız ile sizlerle buluşmaya devam edeceğiz.

DETAYLAR

İster Kahvaltıya, İster Sohbete - İthal Peynirler

  İster kahvaltı masalarınıza, isterseniz sohbet masalarınıza uygun Fransız peynirleri, Hollanda peynirleri, İtalyan peynirleri, İngiliz peynirleri, Danimarka peynirleri gibi Dünya lezzetlerine artık daha yakınsınız.
  Peynir, bir çok kişi; ev, ev hanımı, restaurant ve işletmeler için vazgeçilmez temel gıda tüketim maddeleri arasında yer alır. Ülkemizde üretilen birbirinden lezzetli ve değerli yüzlerce çeşit yerli peynirin yanı sıra, farklı ülkelere ait ithal peynirleri de tezgahlarda görebilmekteyiz.
  Sizin istek ve tercihleriniz doğrultusunda, üretildikleri ülkelerin en çok tüketilen, farklı tat ve özelliklerdeki peynirlerini,ithalat prosedürlerinin elverdiği şartlara göre mümkün olabilirlik çerçevesi içinde sitemizde görebilir ve elimizden geldiğince en uygun fiyatlar ile online satın alabilirsiniz.

  Fransa'nın Emmantel Peyniri, Hollanda'nın Gouda Peyniri, Edam Peyniri, Kimyonlu Gouda Peyniri, Maasdam Peyniri, Füme Peyniri, İtalya'nın Parmesan Peyniri, Mascarpone Peyniri, İngiliz (İrlanda) Cheddar Peyniri, Danimarka Danish Blue Peyniri, Camembert ve Brie Peynirleri ve daha saymadığımız diğer peynirler www.ithalgurme.com satış sitemizde beğeninize sunulmuştur.

  Eğer İthal Şarap Peynirleri gibi bir seçim yaparak kendinize güzel bir şarap tabağı hazırlamak istiyorsanız, Fransız Emmantel Peyniri, Gouda Peyniri, Olgunlaşmış Gouda Peyniri, Edam Peyniri, Kimyonlu Gouda Peyniri, İspanyol Manchego Peyniri, Füme Peynir ve yerli olarak da Kars Gravyer Peyniri ve İsli Çerkez Peynirini rahatlıkla seçebilirsiniz.

İthal Peynir

Siz de ithal peynir ve diğer ürün gruplarımızdaki muhteşem fiyatlarımız ile 200 TL üzeri satışlarımızdaki ücretsiz kargo avantajlarından hemen faydalanmaya başlayın.. 

Peki sizlerin, ithal gurme tadında lezzetler yazımızı okuma fırsatınız oldu mu ?

DETAYLAR

İthal Gurme Tadında Yeni Lezzetler

  Sitemiz aracılığı ile siz değerli ziyaretçilerimize en uygun fiyatlarla dünya mutfaklarının vazgeçilmez markalarını, şeflerin mutfaklarından eksik etmedikleri sosları, peynirleri ve daha bir çok ürün grubunu sunuyoruz. Sitemiz üzerinden online satış sistemi ile uzakdoğu ürünlerini satın alabilir, yemek tarifleri sayfamızdan kendinize göre beğendiğiniz yemek malzemelerini inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

  Sitemize gün geçtikçe farklı ve yeni ürünlerimiz eklenecek olup; yıllardır bu alanda edinmiş olduğumuz tercrübelerimizi, sizlere de ''iyi ürüne uygun fiyat'' konseptinde sunuyoruz.

  Marmaris merkez mağaza adresimiz ile Türkiye'nin her yerine kargo ile ürün teslimleri yapmaktayız. Farklı zaman ve şekillerdeki promosyonlarımızı kaçırmadan takip etmenizi öneriyoruz.

  Mutfağınızı, Dünya'nın önde gelen markaları ile siz de renklendirmek isterseniz, sitemize bir göz atmanızı ve ekonomik fiyatlarımızdan yararlanmanızı tavsiye ederiz.


  Mağazamızda ithal soslar, ithal peynirler, yerli ve yöresel peynirler, makarna çeşitleri, ithal konserve ürün çeşitleri, uzak doğu gıda ürünleri ve bir çok ithal gıda gruplarını görebilir, her zaman en ekonomik fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

  Sitemiz ithalgurme.com ile haydi keyifli mutfak alışverişine !

DETAYLAR