İtalyan Mutfağının Meşhur Sirkesi Balsamik

Balzamik sirke tek bir çeşit üzümden yapılan İtalya’ya özgü harika bir sirke çeşididir. İtalya’nın Modena bölgesinde yetişen beyaz trebbiano üzümlerinden üretilen balzamik sirke, bütün dünyaya italyadan yayılmaktadır. Yapısı diğer sirke türlerine göre biraz daha keskindir.

Gurmelerin sirke seçimi yaparken ilk tercihlerinden olan balzamik sirke evlerimizde de özellikle salatalarımızda bizlere harika bir lezzet sunuyor.

Balzamik sirkenin bu eşsiz lezzetinin yanında sağlığımıza da oldukça fazla yararı bulunuyor. Yapılan araştırmalara göre en büyük faydalarından birisi çok fazla yağ içerin bir diyette bile kandaki yağ oranını düşürdüğü ortaya çıkmıştır. Bu da özellikle yağlı yemek yemeyi tercih eden insanlar için kullanılmasını elzem kılmaktadır. Salatalara 1-2 yemek kaşığı ekleyeceğiniz balzamik sirke hem salatanızın tadını oldukça güzelleştirecek hem de kanınızdaki yağ oranın düşmesini sağlayacaktır. Böyle bir özellikten faydalanmayı kim istemez ki ?

Balzamik sirke lezzet olarak da diğer sirkelerden oldukça farklıdır. Hatta kimi çevrelerce bu değerli sıvıya sirke demek ona yapılan en büyük haksızlıklardan birisi. Et ve tavuk yemekleriyle de harika bir uyum içerisinde olan balzamik sirkeyi tavuklarınızı pişirirken tavaya eklerseniz tavuklarınızın dış kısmını oldukça hoş bir kırmızı tonuna çevirecektir ve yaptığınız bu tavukları salataya eklediğinizde kendinize müthiş bir salata hazırlamış olacaksınız.

Aceto Balcamico balzamik sirkesini ithalgurme.com adresinden oturduğunuz yerden sipariş verebilir, aynı zamanda diğer balzamik sirke çeşitleriyle de kıyaslayıp size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Ege bölgesinin incisi olan Marmaris’te yaşayan değerli müşterilerimiz aynı zamanda bu eşsiz sirkeyi Import Shop Doğa Gıda’dan temin edebilir. Yıllardır müşterilerimizle olan iyi diyaloglarımız ve asla düşürmediğimiz hizmet kalitemizle siz de müşterimiz olduğunuzda bizden vazgeçemeyeceksiniz.

 

 

Daha önceden kaleme aldığımız Pancake akçaağaç şurupsuz olmaz yazımızı okudunuz mu?